1. Pierwszy etap.

MaxiDog® Junior

Pierwszym etapem karmienia naszego małego dudla jest karma MaxiDog Junior. Przy psiaku o wadze 3-5kg zalecane jest stosowanie ok. 100-120g na dzień. Przez pierwsze 2 tygodnie karmienia karmą Reico twój mały przyjaciel może odczuwać głód. Wynika to z tego, iż karmy Reico są w bardzo dużym stopniu przyswajalne i nie puchną, jedynie wypełniając brzuch Twojego pupila nie do końca go odżywiając.
Okres karmienia karmą MaxiDog Junior: 2-6 miesiąc życia.

Porównanie wydajności karmy Reico. Przykład dla 5kg szczeniaka, kalkulacja zrobiona biorąc pod uwagę zakup największego opakowania.

MaxiDog® Junior (opakowanie 15kg)
dawka dzienna: 100g
koszt dzienny: 2,35zł
Porównianie do Acana Heritage Puppy (opakowanie 17kg)
dawka dzienna: 150g
koszt dzienny: 2,55zł

Wyczyść

2. Drugi etap.

MaxiDog® Krokett

Kolejny etap to przejście na karmę MaxiDog Krokett posiadającą idealne proporcje wapnia do fosforu co ma bardzo duży wpływ na prawidłowy rozwój kości naszego psiaka. Pomimo, że karma zawiera ziarna zbóż to ich łupiny są rozbijane pod wysokim ciśnieniem w trakcie procesu produkcji, co powoduje uwolnienie tego co najlepsze w zbożach – wartościowych składników. W takiej postaci węglowodany są łatwo przyswajalne.

Okres karmienia karmą MaxiDog Krokett: 7-18 miesiąc życia

Uniwersalna karma, dobrze przyswajalna, dla psów o normalnej aktywności.

Tran z wątroby ryb dostarcza psu mnóstwo naturalnych witamin i dlatego możemy całkowice zrezygnować z dodatkó odżywczych. Idalny stosunek wapnia i fosforu.

Wyczyść

3. Trzeci etap.

MaxidogVit® Schonkost Pute (Indyk)

Równie ważnym aspektem w żywieniu naszych czworonogów jest karma mokra o czym piszemy w osobnym poście na naszym blogu. Dobrze jest mieć kilka puszek pod ręką i co kilka dni dawać psiakowi nie tylko dla urozmaicenia diety, ale również w celu dostarczenia kolejnych, cennych składników.

Lekkostrawny MaxidogVit® Schonkost Pute | Indyk
przeznaczony jest dla psów wrażliwych, ze skłonnościami do alergii, nietolerancją pokarmową lub dla starszych psów. Lekkostrawny indyk, pyszny ryż oraz wyjątkowa kompozycja alg morskich dostarczą niezbędnych składników odżywczych Twojemu psu.

Wyczyść

4. Czwarty etap.

MaxiDog® Champion

Od mniej więcej 19 miesiąc życia zalecamy stosowanie na przemian, karmy MaxiDog Krokett i MaxiDog Champion lub MaxiDog Olymp. W obu wspomnianych karmach znajdziecie mnóstwo cennych składników.

Porównanie wydajności karmy Reico. Przykład dla 20kg psiaka, kalkulacja zrobiona biorąc pod uwagę zakup największego opakowania + aktywny pies (więcej niż godzinę wysiłku dziennnie)

MaxiDog® Champion (opakowanie 20kg)
dawka dzienna: 205g
koszt dzienny: 4,10zł
Porównianie do Acana Adult (opakowanie 17kg)
dawka dzienna: 280g
koszt dzienny: 5,10zł

Wyczyść