Prebiotyki FOS i MOS

utworzone przez | lut 18, 2021 | Żywienie | 0 komentarzy

Prebiotyki FOS i MOS – O co chodzi oraz ich korzystny wpływ na układ trawienny? 

W karmach Doodle Food stosujemy dwa rodzaje prebiotyków, których wymowa jest dość trudna – fruktooligosacharydy (FOS) i mannanoligosacharydy (MOS). Prebiotyki FOS i MOS, występują naturalnie w roślinach, takich jak czosnek, cebula, szparagi, cykoria, karczochy i banany. Pomagają one utrzymać aktywny i wydajny układ trawienny naszego zwierzaka.

Podobnie jak u ludzi, jelito grube naszego pupila zawiera bardzo wiele bakterii pomagających rozkładać niektóre składniki zawarte w pożywieniu.

W okrężnicy zwierząt domowych znajduje się wiele dobrych bakterii lub prebiotyków, takich jak Lactobacillus – pałeczki, które są najliczniejsze spośród grupy bakterii kwasu mlekowego oraz Bifidobacterium czyli jeden z najważniejszych drobnoustrojów zasiedlających układ pokarmowy. FOS i MOS są wykorzystywane jako źródło pożywienia tychże bakterii co umożliwia im wzrost i rozmnażanie, a tym samym powstrzymując rozwój złych bakterii.

Złe bakterie to między innymi Salmonella – rodzaj bakterii z rodziny Enterobacteriaceae i Clostridium – rodzaj beztlenowych bakterii z typu Firmicutes obejmujący około 100 gatunków. Złe bakterie czasami mogą przejąć kontrolę, powodując problemy trawienne sprawiając, że zwierzę źle się czuje. Doodle Food używa prebiotyków FOS i MOS, aby podjąć próbę zwiększenia liczby zdrowych, dobrych bakterii w układzie pokarmowym Twojego zwierzaka, aby mieć większą szansę na zmniejszenie liczby złych bakterii.

Sprawdź wszystkie produkty marki Doodle Food TUTAJ.

Doodle Food Adult Łosoś

Doodle Food Adult Łosoś, łosoś z koprem, szpinakiem, fenkułem, szparagami i pomidorem dla szczeniaków

Na wszystkie zamówienia o wartości minimum 200zł dostawa Gratis! (wysyłka w Polsce)
Rabat zostanie naliczony w trakcie procesu płatności.

Co Twój Doodle zyskuje dzięki warzywom i owocom?

Koper – doskonałe źródło żelaza wspierające prawidłowe funkcje układu krążenia
Szpinak – bezcenne źródło witaminy A mające wpływ na pozytywne funkcjonowanie narządu wzroku
Fenkuł – dobre źródło wapnia, pomaga utrzymać zdrowe zęby i kości
Szparagi – źródło witaminy C, odgrywającej istotną rolę w syntezie kolagenu, która jest bardzo ważna dla utrzymania zdrowych kości
Pomidor – źródło potasu, wspomagającego funkcjonowanie mięśni i nerwów

Przeczytaj koniecznie jak wdrożyć i stosować karmę Doodle Food TUTAJ

Zamówienia produktów Doodle Food realizowane są tylko i wyłącznie przez platformę Doodlebox. Pamiętaj, karmę Doodle kupisz tylko u nas!

Doodle Food: Wielkość opakowania – 12kg, 2kg, 100g

66,00 270,00 

Wyczyść

0 komentarzy

Wyślij komentarz

error: Kontent na stronie DoodleBox jest chroniony prawami autorskimi!