Sekrety groomingu

Bogato ilustrowany poradnik wzbogacony o mini videokurs groomingu, dzięki któremu poznacie odpowiedni sposób strzyżenia waszego psa.

Nauczycie się rewolucyjnej metody redukcji objętości sierści, która jest kluczem w pielęgnacji gęstej okrywy włosowej. Poznacie sekret genetycznej redukcji objętości sierści, dzięki któremu zrozumiecie dlaczego pielęgnacja płaszcza jednego dudla może być znacznie łatwiejsza niż drugiego.
Pokażę wam jak rozkołtunić sfilcowany włos,  jednocześnie nie pozostawiając uszczerbku na psychice waszego pupila.
Zaprezentuję prawidłowy kształt dudlowej głowy oraz krok po kroku pokażę jak go uzyskać.
Skonfrontuję się z mitami dotyczącymi podszerstka, włosa, linienia oraz alergii.
W Sekrety Groomingu opowiem wam jak przygotować wasze psy do zabiegów pielęgnacyjnych, jakich konkretnie akcesoriów i środków pielęgnacji używać. Zdradzę też kilka patencików z dudlowej kuchni, które przydadzą się do pielęgnacji okrywy włosowej.
Labradoodle.pl

O KSIĄŻCE

Lektura obowiązkowa dla każdego miłośnika australijskiego labradoodle. Z poradnika dowiesz się, że kochasz psa najtrudniejszego w pielęgnacji na świecie. Mam to ogromne szczęście przekonywać się o tym każdego dnia. Jestem „mamą” Funkiego – 2-letniego, czekoladowego nadpsa z hodowli Edyty, autorki niniejszej książki. Wiedziałam, że Edyta jest osobą niezwykłą, wkładającą w swoją pracę całe serce i życie, wciąż rozwijającą się i ogromnie ambitną. Przy tym piękną, dobrą i kochającą kobietą. Mogłam to obserwować kiedy czekaliśmy na naszego szczeniaka i potem kiedy już trafiłam do doodlowej rodziny. Książką niniejszą Edyta tylko przypieczętowała swoją pozycję. Ogrom pracy jaki w nią włożyła, skala i dociekliwość, zupełnie mnie rozczuliły. Chylę czoła przed autorką zapewne najbardziej rozbudowanego poradnika o pielęgnacji australijskich labradoodli na świecie. Korzystajcie, ale i dzielcie się nim ze swoimi groomerkami i groomerami.

Kasia Mazurek, „mama” Funkiego

Jesteś już szczęśliwym opiekunem australijskiego labradoodle? A może czekasz kiedy to nastąpi? Moja lekcja pokory zaczęła się podczas półtorarocznego wyczekiwania na moje rude cudo. Podczas pielęgnacji Quapiego właśnie pokora ostatecznie przyniosła wiele ciekawych owoców. Czasami pomarańcze smakowały gorzko, a figi były jakieś takie niedojrzałe. Cierpliwie znosząc te niedogodności, w połączeniu z nieodpartą chęcią zgłębienia problemu, ich zapach i smak stawał się soczystą i słodką satysfakcją.
Autorka niniejszego poradnika,  w sposób rzetelny i odpowiedzialny, a zarazem w zaangażowaniu i miłości do swoich podopiecznych, wprowadza czytelnika w świat, w którym jak dziecko bez problemu odnajdziesz wyjście, w tym tylko z pozoru trudnym labiryncie. Ta pozycja to MUST HAVE dla każdego opiekuna doodla.
Paulina Pułtorniak, przewodniczka Quapiego

CO W KSIĄŻCE

Grafik instruktażowych

Strony

Filmów instruktażowych

Przereklamowany grooming?

Co w sierści piszczy?

Afera o podszerstek

Nieporozumienie o linienie

Sztos! to nie włos!?

Najwięksi przyjaciele alergików?

To tylko mała część z opisanych tematów!

PRZEREKLAMOWANY GROOMING?

Gdy po raz pierwszy bierzecie w ramiona swoją pachnącą i mięciutką kuleczkę, przeczesujecie jej delikatną sierść palcami i podziwiacie jej jedwabistość. Ta kulka rośnie, mija kilka miesięcy, a wy wciąż jesteście w stanie zanurzyć swoje dłonie w jakże niesamowitej i delikatnej strukturze. Czeszecie ją starannie raz, dwa razy w tygodniu. Łatwa sprawa, wszystko wydaje się takie proste. Myślicie, że wszystko już macie za sobą – że jak tak ładnie wszystko pójdzie to spokojnie dacie sobie radę z tym przereklamowanym groomingiem. W głowie czasami jeszcze pobrzmiewa echo słów wypowiedzianych przez hodowcę – “potrafią skołtunić się z dnia na dzień”, ale to echo już jakby wyblakłe. I wtedy przychodzą wam do głowy myśli, że to niemożliwe: “Z takiej pięknej sierści? Przecież ona jest tak łatwa w utrzymaniu. Co ten hodowca mówi? A może trafił mi się po prostu łatwiejszy egzemplarz?”

Skąd to wiem? Byłam kiedyś w tym samym miejscu co wy. Pamiętam jak Caramel leżała koło mnie, a ja gładziłam jej piękną sierść i myślałam sobie “I to miałoby się skołtunić,  kiedy tak o nią dbam? Może mój hodowca po prostu nie miał wystarczająco dużo czasu na tak solidne dbanie o sierść, ale ja? Przecież mam tylko ją, na pewno mi się uda”.

Przyszedł w końcu ten magiczny wiek ok. 9-10 miesięcy, kiedy zanurzyłam swoją dłoń ponownie w sierści Caramel i nie mogłam uwierzyć w to, co czułam pod palcami. KOŁTUNY!!!  “Aaaaaaa… Ale jak to?! Przecież czesałam cię kilka dni temu!!! Faktycznie twoja sierść stała się ostatnio gęstsza, ale wydawało mi się, że wciąż ogarniam. No dobra, to dawaj – wyczeszę cię porządnie.” Sytuacja powtarzała się co kilka dni i znajdowałam coraz to nowe kołtuny. Pod brodą, za uszami, w pachwinach, po bokach, na zadzie. W międzyczasie Caramel pływała w jeziorze i cała się sfilcowała. Skapitulowałam i z ciężkim sercem Caramel została ogolona. Było mi trochę ciężko, ale czekałam, aż sierść odrośnie.

Scenariusz wydaje się być podobny i u was? 

Dlatego mam nadzieję, że po przeczytaniu tej lektury będziecie mieli lepszy pogląd na sprawy związane z pielęgnacją waszego psiaka. Oczywiście przy odpowiedniej praktyce jesteście w stanie wiele rzeczy załatwić w domu sami tak, aby wizyta u groomera była tylko kropką nad “i”. I choć pielęgnacja może wydawać się czasami skomplikowana, to przy odpowiedniej ilości praktyki i z odpowiednim sprzętem, będziecie w stanie sami w odpowiedni sposób pielęgnować waszego pupila.

Liczę na to, że niniejszy poradnik przyda się zarówno przyszłym jak i obecnym właścicielom australijskich labradoodle. Dowiecie się z niego, w jaki sposób pielęgnować swoje psy oraz jakich narzędzi używać. Poznacie odpowiedni wzorzec strzyżenia, o który tak często pytacie. Mam nadzieję również obalić raz na zawsze pewne mity – sierść czy włos,  podszerstek czy jego brak,  hipoalergiczność sierści. 

W książce czeka też na was niespodzianka – przygotujcie telefony z aplikacją obsługującą kody QR, dzięki którym uzyskacie dostęp do filmów instruktażowych. 

Serdecznie zapraszam!

Caramel 

Ja i Rutland Manor Caramel Passion – pierwszy australijski labradoodle w Polsce – rok 2008

W książce ponad 40 filmików instruktażowych pokazujących w jaki sposób czeszemy, redukujemy gęstość okrywy włosowej i strzyżemy naszego pupila. Dodatkowo 20 minutowy  film o tym jak uratować sfilcowaną sierść. 

O AUTORCE

Australijski Labradoodle Ness i Edi

Edyta Gajewska-Dziekan

Behawiorystka zwierzęca, zoopsycholożka, instruktorka Noserwork Polska.  W latach 2015-2020 pełniła funkcję biegłej sądowej z zakresu kynologii i dobrostanu zwierząt.
Sprowadziła australijskie labradoodle do Polski w 2008 r. Prowadzi pierwszą w Polsce hodowlę australian labradoodle. Wraz ze swoim psem Goddess stanowią certyfikowany zespół wizytujący (dogoterapia).
Fascynuje się wczesnym rozwojem szczeniąt, a największym jej marzeniem jest działalność w grupie poszukiwawczo-ratowniczej we współpracy ze swoim psem.
Australian Labradoodle Sekrety Groomingu

zamów teraz

Cena książki + mini kurs video: 120 zł

Translate »
error: Kontent na stronie DoodleBox jest chroniony prawami autorskimi!