Karma mokra jest oczywiście najbardziej odpowiednią karmą dla zwierząt. Podobna ona jest bowiem do tej, jaką żywił się pies żyjący na wolności, polując. Wszakże był łowcą i zjadał surowe pożywienie. Oczywiście nie wszystko na jeden raz. Najpierw przegryzał brzuch i wyjadał wnętrzności, a dopiero kilka dni później mięso. Nie posilał się codziennie – funkcjonował inaczej niż obecnie. 

Życie ówczesnego psa jest zgoła odmienne – chcemy dla naszych pupili jak najlepiej. Uczestniczą z nami w życiu codziennym (uprawiamy z nimi jogging, biegają przy rowerze). Angażujemy się z nimi w różne psie sporty, ćwiczenia, dajemy im różne zadania – to dzisiaj bardzo popularne formy spędzania czasu ze swoim pupilem. W związku z powyższym wydatkowanie energii i zapotrzebowanie na nią różni się od tej jaką prezentowały prapsy. Sama osobiście uważam, że w celu zminimalizowania wahań poziomu cukru we krwi, nasz czworonóg powinien jeść częściej, ale mniejsze porcje.

Reico tworzy zbilansowaną karmę dla zwierząt domowych składającą się  w 100% z naturalnych surowców, to znaczy surowców spożywczych przeznaczonych dla ludzi

JAK WYGLĄDA PROCES PRODUKCJI?

Mięso do produkcji karm pochodzi prosto z rzeźni.

W pierwszej kolejności przechodzi przez młynek, potem trafia do mieszalnika, gdzie dodawane są świeże warzywa i wszystko razem jest mieszane.

Specjalnym dodatkiem jest zestaw zrównoważonych minerałów. To koncentrat w postaci proszku dodawany do wszystkich mokrych karm. Dlatego też przy tym zbilansowanym pożywieniu  możemy mówić o równowadze mineralnej.

Następnie puszki pakowane i zamykane są na zimno. Mowa tutaj o 40-42℃, po czym powoli podnosi się temperaturę. Można powiedzieć, że jak za czasów naszych babć stopniowo doprowadzana jest do wrzenia (tzw. gotowanie w autoklawie). Po trzech godzinach wzrasta do 121℃ i w takiej temperaturze karma pozostaje przez około dwie godziny. Na końcu bardzo powoli wraca do punktu wyjścia, czyli 40℃. Od teraz zaczyna się proces dojrzewaniaProdukt jest magazynowany i dojrzewa przez pięć tygodni. Odbywa się to  dzięki specjalnej mieszance, tak stworzonej aby pokarm mógł przejść ten proces. Właśnie tak powstaje zbilansowana mokra karma zgodnie z procedurami firmy Reico. 

Po tym czasie produkt jest gotowy do spożycia. Korzystacie na tym i Ty i Twój pies, który po prostu będzie cieszył się dobrym zdrowiem. 

W Reico mamy kilka rodzajów karm. Niektórzy wolą kurczaka, inni cielęcinę. Karma jest odpowiednia dla wszystkich psów, szczeniąt, ciężarnych suk, młodych, dorosłych czy seniorów. 

Jeden będzie miał większe zapotrzebowanie, drugi mniejsze. Szczeniaki najpierw zjadają mniej, potem potrzebują większej ilości pokarmu. Następnie podczas intensywnego  wzrostu okazuje się, że zapotrzebowanie znowu się zwiększa aby potem  się ustabilizować. Czyli podobnie jak u ludzi prawda? 

MaxidogVit Schonkost Lamm (Jagnięcina)

MaxidogVit Schonkost Lamm |Jagnięcina
Wolna od glutenu, z lekkostrawną jagnięciną przeznaczona jest  dla psów wrażliwych, ze skłonnościami do alergii, nietolerancją pokarmową lub dla starszych psów. Lekka jagnięcina, pyszne proso, sycące ziemniaki, świeży szpinak, chrupiąca marchew oraz wyjątkowa kompozycja alg morskich wspomagających fizjologiczną równowagę mineralną w organizmie, dostarczą Twojemu psu wszystkiego co niezbędne, by wieść długie i szczęśliwe życie.

Wyczyść