Zbilansowana karma dla psów – co odróżnia Reico od innych karm?

Po pierwsze – produkty użyte do produkcji (mięso) to produkty spożywcze przeznaczone dla ludzi

– 0% suchej mączki zwierzęcej  (mielonych często z kości, racic, pazurów, dziobów itp.)
– 0% mączki mięsnej i mięsa dehydratyzowanego
– nowa, niemiecka technologia Reico – Vital umożliwia wykorzystanie w procesie produkcji wyłącznie świeżych, surowych składników (świeże mięso, ryby, owoce i warzywa)
– podroby, które znajdują się w karmie to serca, wątroba, nerki, żołądek, wymiona
– nie zawiera żadnych konserwantów i dodatków smakowych
– nie ma soi, mączki kostnej, warzywnej i zbożowej
– nie zawiera surowców modyfikowanych genetycznie

Po drugie unikatowy sposób przetwarzania surowców (w niskich temperaturach – poniżej 42℃ w przypadku karm tłoczonych i formowanych na zimno, oraz gotowanie w autoklawie w przypadku karm mokrych)

– dzięki takiej obróbce zachowujemy wartości odżywcze składników

– nie zmienia się również struktura białek, jak w przypadku wysokotemperaturowego procesu produkcji (180 ℃ ), co jest przyczyną wielu problemów zdrowotnych
– suchy pokarm wytwarzany jest poprzez prasowanie na zimno lub odwodnienie
– mokry pokarm poddawany jest delikatnej sterylizacji (podobnej do klasycznej pasteryzacji)

 

Po trzecie równowaga mineralna

– wszystkie minerały dostają się do organizmu pupila (53 elementy aktywne oraz 53 regulujące)
– minerały pochodzą  wodorostów i ziół

– poddane są one mikronizacji (bardzo drobnego mielenia)  dzięki czemu bardzo łatwo wchłaniają się przez błony śluzowe. Muszą one bowiem być takiej wielkości aby dostały się do wnętrza komórki.

Jeżeli w karmie są użyte zboża to poddane są działaniu sprężonego powietrza. Ciśnienie jest tak silne, że węglowodany i  osłonki np. ziaren, zostają otwarte. Podobnie jak w popcornie. Taka kukurydza ulega strawieniu. Podczas gdy same ziarna kukurydzy już nie. Nasze psy potrzebują węglowodanów w przyswajalnej postaci.

Niestety jest testowana na zwierzętach – DUDLACH;) Bo zanim zdecydowałam się na wprowadzenie jej do mojego programu hodowlanego testowaliśmy ją i u siebie i psiaków, u których pomimo stosowania jednej z najlepszych karm na rynku pojawiał się łupież, świąd czy problemy gastryczne.

A co z ceną?  

Na początku przyznam szczerze nie zachwyciła mnie – co opóźniło moje plany weryfikacyjne. Ale szybko okazało się, że dzienna dawka tej karmy jest niższa aniżeli tej, którą do tej pory stosowaliśmy (mówię tutaj o karmie, która jest uznana za bardzo dobrej jakości, topowy produkt). W związku z tym cena dziennego wyżywienia okazała się również być niższa. 
Otóż współczesne karmy przemysłowe zawierają bardzo dużo wypełniaczy, te puchną w brzuchach naszych zwierzaków, w większości je wypełniając a mniej odżywiając. Zobaczcie ile razy zwiększają swoją objętość po zamoczeniu w wodzie

MaxiDog Champion

MaxiDog Champion. Karma produkowana jest w naturalny sposób, według najnowszej technologii.
Mieszane surowce są prasowane na zimno i osuszane. Lekkostrawna karma jest dobrze przystosowana dla psów hodowlanych, z wolnego wybiegu oraz dla psów sportowych.

Wyczyść