Karma sucha

utworzone przez | Wrz 26, 2020 | Karma sucha, Żywienie | 0 komentarzy

W Reico dostępne są dwie kategorie karm suchych. 

Pierwsza z nich to ta tłoczona na zimno, czyli w temperaturze poniżej  42℃. Można być wtedy pewnym, że żadne cenne składniki odżywcze nie zostaną utracone. Surowce zostają wymieszane podobnie jak w przypadku karmy mokrej (czytaj tutaj).  Następnie mieszanka przechodzi przez prasę. 

Na matrycy o wybranym kształcie formowane są kawałki karmy suchej. Podobnie jak przy pieczeniu ciasteczek w domu. Jeśli włożymy ciasto do formowania przez prasę, przyjmie ono określoną formę – czyli taką jaką dyktuje kształt matrycy. Następnie kawałki te są oddzielane i suszone. Podczas całego procesu temperatura jest kontrolowana, tak aby nie wzrosła powyżej  42℃.

Karma tłoczona na zimno jest zbilansowanym pożywieniem, dostosowanym dla wszystkich ras psów, dużych i małych.  Co ważne, ten rodzaj pokarmu ma dodaną mieszankę utrzymującą równowagę mineralną.

Następna kategoria to karma sucha formowana na zimno. Co to oznacza?
Według sprawdzonej i innowacyjnej technologii, przy wykorzystaniu tej samej mieszanki nadajemy jej kształt. Jednak nie jest ona przeciśnięta przez prasę jak uprzednio, tylko w całości poddana działaniu sprężonego powietrza. Ciśnienie jest tak silne, że węglowodany i  osłonki np. ziaren, zostają otwarte. Podobnie jak w popcornie. Taka kukurydza ulega strawieniu. Podczas gdy same ziarna kukurydzy już nie. 

Zwierzęta potrzebują węglowodanów i białka w strawialnej postaci.

W formowanej karmie znajdują się naturalne, niezbędne witaminy i pierwiastki śladowe. Jest to mieszanka naturalnego pochodzenia.  

Proces ten więc ma ogromne zalety.

Termin Przydatności do spożycia:

Oba rodzaje karmy suchej są produkowane w naturalny sposób. Są osuszone tak, aby wilgotność końcowa wynosiła poniżej 10% (w granicach 8%). Właśnie z powodu niskiej wilgotności, karmy mają okres trwałości do 2 lat. W przypadku produktu naturalnego jest to wyjątkowy atut. Produkt jednak wymaga odpowiedniego przechowywania.

Worek należy dobrze zamknąć klipsem. Nigdy nie stawiać go na betonowej posadzce, czy przy kafelkowanej ścianie. Należy odseparować worek kartonem, styropianem lub drewnem. Przechowujemy ją w miejscu suchym, czystym i z dala od promieni słonecznych. 

Doodle Food Adult – Kaczka

 

Doodle Food Adult – Kaczka, kaczka z pasternakiem, burakiem, pomarańczą, szparagami i dynią dla psa dorosłego

Na wszystkie zamówienia produktów Doodle Food o wartości minimum 200zł dostawa Gratis!
Rabat zostanie naliczony w trakcie procesu płatności.

Co Twój Doodle zyskuje dzięki warzywom i owocom?

Pasternak – doskonałe źródło witaminyB3, która jest niezbędna w metaboliźmie energetycznym tak ważnym dla ćwiczeń i zabawy
Burak Ćwikłowy– źródło błonnika pokarmowego, pomagającego znormalizować czas trwania pasażu jelitowego
Pomarańcza – bardzo dobre źródło witaminy C, znanej ze swoich właściwości przeciwutleniających, korzystnie wypływa na funkcjonowanie układu odpornościowego
Szparagi –  źródło żelaza w celu wsparcia prawidłowych funkcji układu krążenia
Dynia – dobre źródło witaminy A, która pozytywnie wpływa na funkcjonowanie narządu wzroku

Przeczytaj koniecznie jak wdrożyć i stosować karmę Doodle Food TUTAJ

65,00  - 270,00 

Wyczyść

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Kontent na stronie DoodleBox jest chroniony prawami autorskimi!